Pomůže vám při případné koupi nemovitosti

Určitě jste v poslední době zaznamenali ruch ohledně PENB. Pro toho, kdo neví, co tato zkratka znamená, jde o průkaz energetické náročnosti budov.
S novelou zákona o energiích, má každý majitel nemovitosti, který ji chce pronajímat nebo prodávat, povinnost si nechat zpracovat PENB. Kupující má na tento průkaz nárok a může jej i zpětně požadovat, měl by být totiž od dubna tohoto roku součástí kupní smlouvy. Smyslem průkazu je, aby stejně jako v jiných odvětvích, kdy si jdete kupovat například lednici, porovnáváte mezi sebou několik produktů a zajímá vás, jak je který na spotřebu energie náročný. Stejným principem díky PENB budete mezi sebou porovnávat i budovy, do kterých hodláte při jejich koupi investovat nemalé peníze. Hned budete vědět, jaké náklady vás na jejich provoz čekají.

Využijte služeb naší společnosti

Jestliže patříte mezi ty, kteří průkaz potřebují, obraťte se na naši firmu a rádi jej pro vás zhotovíme. V případě dotazů jsme vám k dispozici na naší klientské lince či dalších kontaktech, které naleznete na našich stránkách.